Wenus

W astrologii, Wenus to planeta miłości, urody, sztuki i piękna. Kojarzona jest z miłością, związkami i osobistymi wartościami W tarocie, planeta Wenus reprezentowana jest przez kilka kart, takich jak, „Miłość” (The Lovers) i „Królowa monet” (Queen of Pentacles). Symbolika Wenus we wróżbach i Tarocie nawiązuje do tych cech i odnosi się m.in. do miłości, romantyzmu, estetyki, pasji, kreatywności i przyjemności.

Karty Tarota związane z Wenus mogą symbolizować miłość, szczególnie miłość romantyczną, ale także miłość do sztuki i piękna. Karty te odzwierciedlają również potrzebę bliskości, związków i relacji. Wenus w Tarocie może również symbolizować piękno i estetykę, wskazując na potrzebę otaczania się pięknem i poszukiwania estetycznych doznań.

Jednocześnie, w przypadku negatywnych aspektów Wenus, jej symbolika we wróżbach i Tarocie może odnosić się do zaborczości, zazdrości, egoizmu, a także nadmiernego skupienia na przyjemnościach i powierzchowności. Interpretacja symboliki Wenus w Tarocie zależy od kontekstu i kontekstu, w jakim pojawiają się karty.