Świat

Karta Świat jest 21 kartą Wielkich Arkanów Tarota. To symbol korzystania z owoców swojej pracy i wysiłku. Wejście w szczęśliwy etap, który następuje po wielu trudach. Teraz czas na odcinanie kuponów, czas na dalekosiężne zmiany. Marzysz o przeprowadzce? Karta Świat daje ci zielone światło. Oznacza nie tylko nowe, lepsze miejsce zamieszkania, może nawet wyjedziesz gdzieś daleko? Egzotyczna podróż? Czemu nie – teraz możesz spełnić marzenia! Nowy, satysfakcjonujący związek, upragniona ciąża, lepsza praca, nowy dom, czerpanie z życia tego, co przyjemne.
Nic teraz nie przeszkodzi ci w realizowaniu najskrytszych marzeń. To, czego pragniesz, będzie w zasięgu ręki i przy odrobinie cierpliwości możesz to osiągnąć. To czas na doskonalenie siebie pod każdym względem. W niektórych rozkładach, karta oznacza emigrację, która będzie miała bardzo pozytywny wpływ na wróżącego.

Na końcu swojej podróży przez Wielkie Arkana, Głupiec osiąga kartę Świat, symbolizującą końcowe zrozumienie i spełnienie. Kiedy Głupiec spotyka Świat, to jest punkt, w którym dostrzega, że wszystkie jego doświadczenia, zarówno pozytywne, jak i negatywne, miały swoje miejsce w jego życiu i przyczyniły się do jego obecnego stanu pełnego zrozumienia. Karta Świat symbolizuje pełne zrozumienie, spełnienie i harmonię, jaką Głupiec osiąga na końcu swojej podróży.

Centralną postacią karty Świat jest naga kobieta (niektóre talie przedstawiają hermafrodytę, co ma symbolizować równowagę). W każdym rogu znajduje się postać. Są to: Anioł, Wół, Orzeł i Lew, symbolizujące kontrolę nad wewnętrzną siłą człowieka (Orzeł to mądrość kosmiczna, Wół – płodna siła fizyczna, Lew – siła rozumu, Anioł – dążenie do doskonałości).

Osiągnij pełnię swojego potencjału, celebrując swoje osiągnięcia i doceniając podróż, która doprowadziła cię do tego momentu.

Znaczenie odwróconej Karty

Odwrócony Świat to rozczarowanie sprawami, które nie układają się tak, jak wróżący by chciał. Żal za tym, co było i że nic nie stoi w miejscu. Utrata wiary we własne możliwości. Liczne problemy w rodzinie. Jednak Świat jest pozytywny, więc pokonanie przeszkód jest możliwe przy odrobinie wysiłku i wiary w siebie o ile nie będzie się stawiać samego siebie na przegranej pozycji.

Miłość

Miłość – związek ma szanse osiągnąć ideał, ale to wymaga czasu i pracy. Jesteście dwiema bratnimi duszami, ale musi upłynąć czas, żebyście mogli to zrozumieć. Porozumienie ciał i dusz. Ktoś, kto jest twoim przeznaczeniem. W negatywie rozstanie w sposób daleki od ideału. Jeśli jednak jesteście sobie przeznaczeni, energia karty Świat sprawi, że do siebie wrócicie.

Zdrowie

Zdrowie – karta Świat nie przepowiada dużych problemów zdrowotnych na planie fizycznym. Częściej mówi o nerwicach, fobiach, depresyjnych nastrojach. Może wiązać się to też z przemijaniem i starzeniem się ciała.

Praca/Finanse

Finanse – możesz liczyć na poprawę swojej sytuacji finansowej i przypływ gotówki z różnych źródeł (w niektórych przypadkach może chodzić nawet o wygraną). W pracy, zmiany na lepsze, nie będziesz już zadowalać się mało satysfakcjonującym zajęciem.

Przykładowe zawody rezonujące z Kartą

Karta Tarota Świat symbolizuje osiągnięcie, pełnię, zakończenie pewnego etapu oraz celebrację sukcesu.

Astronauta – odkrywanie nieskończoności kosmosu.
Reżyser filmowy – tworzenie i prezentowanie swojej wizji świata.
Dyplomata – reprezentowanie swojego kraju na arenie międzynarodowej.
Olimpijczyk – dążenie do osiągnięcia szczytowych osiągnięć sportowych.
Doktor nauk – osiągnięcie najwyższego poziomu wiedzy w danej dziedzinie.
Podróżnik – osoba, która zwiedziła cały świat.
Mistrz sztuk walki – osiągnięcie najwyższego poziomu w danej dyscyplinie.
Nagradzany artysta – uznanie w świecie sztuki.
Dyrektor generalny wielkiej korporacji – osiągnięcie szczytu w świecie biznesu.
Laureat Nagrody Nobla – uznanie na globalnej arenie naukowej lub pokojowej.
Konserwator muzeum – opieka nad skarbami kultury i historii świata.
Architekt – tworzenie i wprowadzanie w życie wizji przestrzeni.
Kapitan statku – nawigowanie po otwartych wodach świata.
Pisarz bestsellerów – dzielenie się swoją wizją świata z globalną publicznością.
Muzyk koncertowy – prezentowanie swojego talentu na światowych scenach.

Znaczenie ogólne:

Spełnienie marzeń, Nagroda, Sukces, Kompletność, Osiągnięcie, Harmonia, Triumf, Cykl, Zintegrowanie, Spełnienie, Uniwersalność, Zakończenie, Pełnia.

Inne nazwy:

Wszechświat, Kosmos, Spełnienie

Nazwa angielska:

The World
Numerologia : 3
Numer Karty : 21

Miejsca powiązane z kartą

Szczyt góry – miejsce, które symbolizuje osiągnięcie, po długiej i trudnej wędrówce.
Sala koncertowa – miejsce świętowania talentu i osiągnięć artystycznych.
Uniwersytet – miejsce nauki, ale również miejsce, gdzie ludzie świętują swoje osiągnięcia podczas uroczystości wręczenia dyplomów.
Stadion sportowy – miejsce, gdzie sportowcy rywalizują i świętują swoje zwycięstwa.
Galeria sztuki – miejsce prezentacji i świętowania artystycznych osiągnięć.
Ołtarz weselny – miejsce świętowania miłości, jedności i nowego początku.
Szczyt korporacyjny w wieżowcu – miejsce, gdzie ludzie osiągają szczyty swojej kariery zawodowej.
Sala balowa – miejsce świętowania ważnych chwil i osiągnięć w życiu.
Biblioteka – miejsce zgromadzenia wiedzy ludzkości, symbol osiągnięcia w dziedzinie edukacji.
Podróżniczy punkt orientacyjny, np. znak równika – symbol osiągnięcia podróżniczego celu.