Rydwan

Karta Tarota numer 7 to Rydwan, który symbolizuje drogę do celu, pokonanie przeszkód dzięki działaniu i pozytywnemu myśleniu. To karta podróży, które pozytywnie wpłyną na życie i rozwój osobisty wróżącego. Rydwan przypomina także o tym, jak ważne są cele w życiu człowieka. W pozycji prostej karta odnosi się do sytuacji, w których wróżący wychodzi zwycięsko z konfliktów i problemów w różnych dziedzinach życia. Poprawa sytuacji finansowej i zdrowotnej, zmiana pracy na lepszą. Wytrwałe i uczciwe działanie zapewnia wygraną w każdej dziedzinie życia. Gdy już masz obrany cel, nic nie stanie na przeszkodzie do zrealizowania go. Otoczenie i okoliczności sprzyjają twoim planom.

Rydwan symbolizuje zwycięstwo, determinację i samokontrolę. Rydwan uczy nas, jak przejąć kontrolę nad naszym życiem i kierować je w kierunku naszych celów. Ta karta mówi o zdolności do przezwyciężenia przeszkód i pokonywania trudności na naszej drodze. Rydwan przypomina nam, że mamy w sobie moc, by osiągnąć nasze cele i spełnić nasze marzenia. Ta karta mówi o siły woli, determinacji i odwadze, które są potrzebne, aby podążać za naszymi pragnieniami.

Karta przedstawia mężczyznę powożącego pojazdem, do którego zaprzęgnięte zostały dwa sfinksy (w niektórych taliach – konie): biały i czarny. Wydaje się, że ciągną wóz w przeciwnych kierunkach, ale kierujący panuje nad nimi. To symbol panowania również nad swoim życiem, popędami, wytyczanie planów i niestrudzone dążenie do celu.

Z determinacją i pewnością siebie podążaj za swoimi celami, kontrolując sytuację i nie bojąc się wyzwań, które może napotkać na twojej drodze.

Znaczenie odwróconej Karty

Rydwan w pozycji odwróconej to utkwienie w martwym punkcie. Sytuacja, która wymaga zatrzymania się, być może narzucona przez kogoś. Niemożność wyzwolenia się z więzów, odejścia od kogoś lub znalezienia wyjścia z sytuacji. Problemy w życiu osobistym i zawodowym. Zmiana lub rezygnacja z planów. Kłopot z samochodem albo innym środkiem lokomocji. Stagnacja. Przymusowe zatrzymanie się.

Miłość

Miłość – w pozytywnym znaczeniu Rydwan zapowiada, że na drodze wróżącego stanie prawdziwa bratnia dusza. Gotowość na bycie z kimś w związku. Umiejętność rozgraniczenia życia uczuciowego od codziennych obowiązków. W interpretacji negatywnej może oznaczać niedoceniania uczuć wrożącego przez ukochaną osobę. Lepiej trzymać je w tajemnicy, gdyż może czekać cię rozczarowanie. Względnie karta oznacza brak odpowiedniej osoby do związku w danej chwili.

Zdrowie

Zdrowie – ta karta mówi o skłonnościach do alergii, możliwych zatruciach pokarmowych, obrzękach, problemach z układem moczowym, piersiami, macicą. Zajmuje się schorzeniami uwarunkowanymi genetycznie. W większości przypadków znaczenie karty jest jednak pozytywne.

Praca/Finanse

Finanse – poprawa sytuacji zawodowej. Jeśli planujesz własny biznes, teraz jest na to odpowiedni czas. Poprawa finansowa. W negatywie Rydwan może oznaczać straty, wynikające z pożyczania komuś pieniędzy. Dług, którego nie możesz odzyskać.

Przykładowe zawody rezonujące z Kartą

Karta Tarota Rydwan symbolizuje dążenie do celu, determinację, kontrolę nad sytuacją i odwagę, więc zawody, które mogą się z nią kojarzyć, to te, które wymagają dyscypliny, zarządzania i odwagi:

Kierowca wyścigowy – władanie pojazdem, rywalizacja, kontrola.
Trener sportowy – dyscyplina, dążenie do celu, kształtowanie umiejętności.
Kierownik projektu – kontrola nad sytuacją, zarządzanie, dążenie do celu.
Żołnierz – dyscyplina, odwaga, wytrwałość.
Alpinista – dążenie do celu, odwaga, determinacja.
Dyrektor generalny – zarządzanie, kontrola, dążenie do celu.
Przedsiębiorca – inicjatywa, ryzyko, dążenie do celu.
Maratończyk – wytrwałość, dążenie do celu, dyscyplina.
Budowniczy – determinacja, kontrola, ciężka praca.
Muzyk – dyscyplina, ciężka praca, dążenie do doskonałości.

Znaczenie ogólne:

Ruch, Podróż, Droga do celu, Zwycięstwo, Ambicja, Kontrola, Determinacja, Podróż, Wola, Pewność siebie, Postęp, Dyscyplina, Przezwyciężanie przeszkód.

Inne nazwy:

Wóz

Nazwa angielska:

The Chariot
Numer Karty : 7
Numerologia : 7

Miejsca powiązane z kartą

Tor wyścigowy – symbol rywalizacji i dążenia do zwycięstwa.
Sala treningowa – miejsce, gdzie ludzie pracują nad swoją siłą i wytrzymałością.
Biuro – miejsce koncentracji i determinacji.
Pola bitewne historyczne – miejsca, gdzie odbyły się zacięte bitwy.
Góry – symbole wyzwań, które należy pokonać.
Sala egzaminacyjna – miejsce, gdzie ludzie muszą skupić się i pokazać swoją wiedzę.
Start-upy technologiczne – miejsca, gdzie nowe pomysły są pchane naprzód z determinacją.
Maraton lub trasa biegu – symbol wytrwałości i determinacji.
Plac budowy – miejsce, gdzie z determinacją i ciężką pracą powstają nowe struktury.
Sala koncertowa – miejsce, gdzie wykonawcy dążą do doskonałości.

Warto pamiętać, że interpretacja karty może się różnić w zależności od kontekstu oraz intuicji.