Kapłanka

Karta Tarota Kapłanka symbolizuje tajemnicę i podążanie za intuicją. To karta empatii, wrażliwości, opieki, kobiecego ciepła, delikatności, działań wymagających wyczucia. Mówi także o tym, że pewne rzeczy nie są jeszcze wystarczająco jasne, a wiedza o nich na tyle duża, by podejmować działanie.
Karta Kapłanki wręcz sugeruje powstrzymanie się od działania w celu zgromadzenia potrzebnych informacji. Może oznaczać osobę (najczęściej kobietę), która jest sprzymierzeńcem, na ogół starszym wiekiem i doświadczeniem, jaki znalazł się na drodze wróżącego. Podkreśla wielką wagę intuicji, która jest w stanie ochronić nas przed zrobieniem fałszywego kroku.

Kapłanka reprezentuje intuicję, tajemniczość i duchową wiedzę. Kapłanka uczy nas, jak zanurzyć się w naszej podświadomości i odkryć głębsze prawdy o nas samych i świecie. Kiedy spotykamy Kapłankę, jesteśmy zachęcani do zbadania naszych głębszych uczuć i przekonań. Ta karta mówi o potrzebie cierpliwego oczekiwania, ciszy i medytacji, aby zrozumieć nasze wewnętrzne przekonania i intuicje. Kapłanka zachęca nas do słuchania naszej wewnętrznej mądrości i do zaufania naszym wewnętrznym przeczuciom.

Centralną postacią karty jest siedząca na tronie kobieta, która trzyma na kolanach księgę. To symbol duszy zapamiętującej wszystkie życiowe doświadczenia. Za plecami kobiety znajduje się zasłona, skrywająca to, co tajemne i niepoznane. Po obu stronach tronu stoją kolumny, biała i czarna – oznaczają one siłę równowagi.

Poszukaj odpowiedzi we wnętrzu swojego umysłu

Znaczenie odwróconej Karty

Kapłanka odwrócona jest ostrzeżeniem zarówno dla mężczyzny jak i dla kobiety. Może oznaczać negatywnie nastawioną kobietę – toksyczną matkę, siostrę, przyjaciółkę, partnerkę, osobę niestabilną, egoistyczną i zdolną do manipulacji. Może symbolizować osobę, która już dawno planowała zemstę, a teraz przystępuje do czynów. Tylko intuicja może ochronić nas przed skutkami jej działania i wskazać, kim ona jest.

Miłość

niewidzialna więź między dwiema osobami. Silne uczucie, wymykające się spod kontroli. Zaprzeczanie prawdziwym uczuciom z obawy przed popełnieniem starych błędów. W uczuciach należy słuchać głosu wewnętrznego i własnej intuicji.

Zdrowie

wróżącego mogą trapić przewlekłe dolegliwości. Karta mówi o problemach hormonalnych i chorobach kobiecych (piersi, jajniki). W niektórych przypadkach wskazuje na schorzenia układu trawiennego. Jednak ukazanie się karty Kapłanka w rozkładzie oznacza poprawę w sprawach zdrowotnych dzięki odpowiedniemu leczeniu.

Praca/Finanse

jeśli wróżąca sobie osoba oczekuje na zwrot długu – będzie musiała uzbroić się w cierpliwość. To samo dotyczy ogólnej poprawy w sprawach materialnych – sytuacja wymaga czasu i cierpliwości. W pracy możliwa podwyżka lub premia.

Przykładowe zawody rezonujące z Kartą

Karta Tarota Kapłanka jest symbolem głębokiej intuicji, duchowości, tajemnej wiedzy i mądrości. Osoby reprezentowane przez tę kartę często posiadają zdolność do głębokiego zrozumienia i empatii, a ich praca często dotyczy duchowości, pomocy innym lub poszukiwania wiedzy.

Kapłan/Kapłanka – liderzy duchowi, którzy przekazują mądrość i wiedzę religijną.
Psycholog – osoby, które pomagają innym zrozumieć i radzić sobie z problemami emocjonalnymi i psychicznymi.
Medium duchowe – osoby, które twierdzą, że mogą komunikować się z duchami.
Doradca duchowy – ktoś, kto pomaga innym w duchowym rozwoju i zrozumieniu.
Nauczyciel filozofii – osoba, która naucza innych o różnych filozoficznych ideach i teoriach.
Badacz ezoteryczny – osoba poszukująca tajemnej, okultystycznej lub duchowej wiedzy.
Terapeuta holistyczny – ktoś, kto stosuje metody leczenia skoncentrowane na całkowitym zdrowiu: ciele, umyśle i duchu.
Astrolog – osoba, która korzysta z wiedzy o gwiazdach i planetach, aby pomóc innym zrozumieć ich życie lub przewidzieć przyszłość.
Tarocista – osoba, która używa kart tarota do interpretacji i przewidywania wydarzeń.
Autor duchowy – pisarz, który tworzy dzieła skupione na duchowości, rozwoju osobistym i poszukiwaniu mądrości.

Znaczenie ogólne:

Intuicja, Sny, Zdobywanie wiedzy, Tajemnica, Intuicja, Mądrość, Duchowość, Podejrzenie, Wiedza, Podświadomość, Wrażliwość, Wyższa prawda, Kobiecość

Inne nazwy:

Arcykapłanka, Papieżyca, Juno

Nazwa angielska:

The High Priestess
Numer Karty : 2
Numerologia : 9

Miejsca powiązane z kartą

Świątynia – miejsce kultu, modlitwy i medytacji, związane z duchowością.
Biblioteka – miejsce pełne wiedzy i mądrości, zbiór tajemnej wiedzy.
Góra – często kojarzona z duchową podróżą i poszukiwaniem prawdy.
Jaskinia – naturalne miejsce pełne tajemnic i niewiadomych.
Klasztor – miejsce, gdzie ludzie oddają się życiu duchowemu i medytacji.
Las – dziki, naturalny krajobraz, który może symbolizować intuicję i tajemnicę.
Stare miasto – pełne historii i tajemnic, które czekają na odkrycie.
Akademia – miejsce nauki i odkrywania wiedzy, gdzie mądrość jest ceniona.
Ogród – miejsce spokoju i introspekcji, kojarzone z naturą i wewnętrzną harmonią.
Księgarnia ezoteryczna – miejsce, gdzie można znaleźć wiele książek na temat tajemnej wiedzy i duchowości.

Warto pamiętać, że interpretacja karty może się różnić w zależności od kontekstu oraz intuicji.