Kochankowie

Szósta karta Arkanów Wielkich Tarota czyli Kochankowie (lub Zakochani), odnosi się do szeroko pojętych relacji międzyludzkich. Nie tylko miłosnych, ale także przyjacielskich, koleżeńskich czy kontaktów w pracy. W zależności od położenia może oznaczać początek lub koniec małżeństwa, romansu czy przyjaźni. Dla osób samotnych – znak, że na ich drodze w niedługim czasie pojawi się okazja do romansu. Innym znaczeniem tej karty jest wybór, przed którym wkrótce może stanąć wróżący. Może pomiędzy dwiema osobami lub sytuacjami: ;omiędzy tym, co chce się robić, a co zrobić należy. Wybór ten jest o tyle trudny, że idą za nim pewne wyrzeczenia, na które możemy nie być gotowi. Trudności związane z podjęciem decyzji, niepewność. Należy umieć odróżnić to, co dla nas dobre od tego co nam nie służy.
W pracy – serdeczne kontakty z innymi. Przyjaźnie szczere i dające dużo radości. Jeżeli wróżący pokłócił się z bliską osobą, jest szansa na pogodzenie.

Para Kochanków w centralnym miejscu karty zdaje się stanowić jedność, ale jednocześnie dwa osobne, niezależne byty. Oboje stoją przed wyborem, który zdeterminuje ich przyszłość. Enigmatyczna trzecia postać na karcie może uosabiać związki osobiste, jak i sytuacje lub dylematy, przed którymi staje wróżący.

Znaczenie odwróconej Karty

Karta Kochankowie w pozycji odwróconej odnosi się do zakończenia jakiegoś etapu, miłości, przyjaźni. Wybór, który niesie konsekwencje nieuniknionych zmian. Strata przyjaźni, koleżeństwa. Możliwy rozwód lub rozstanie. Jeżeli jeszcze nie jesteś w związku, uważaj, by nie wybrać źle.

Miłość

Miłość – negatywne znaczenie odnosi się do utraty kogoś bliskiego lub głębokiego niezadowolenia z obecnego związku. Potajemny romans. Trójkąt miłosny. Zdrada w związku. Wybór między dwiema osobami. W pozytywnym znaczeniu możliwe nagłe i szybkie zauroczenie. Miłość od pierwszego wejrzenia. Związek oparty na prawdziwych uczuciach. Silne przyciąganie erotyczne, zmysłowość.

Zdrowie

Zdrowie – możliwe schorzenia podwójnych organów ciała (oczy, uszy, nerki, płuca, ręce, nogi). Kochankowie wskazują również na układ krwionośny i nerwowy – być może trzeba przyjrzeć się temu dokładniej i wykonać odpowiednie badania. W negatywie – Kochankowie oznaczają obsesje, niezadowolenie z własnego wyglądu, zaburzenia odżywiania itp. W pozytywnym znaczeniu – aktywne i satysfakcjonujące życie seksualne.

Praca/Finanse

Finanse – przypływ gotówki i to z kilku różnych źródeł, może być zwrot długu lub niewielka wygrana. Jeżeli planujesz zmianę pracy, może być to coś całkiem nowego, innego, niż dotychczas.

Przykładowe zawody rezonujące z Kartą

Znaczenie ogólne:

Wybór, wahanie, relacje z innymi

Inne nazwy:

Nazwa angielska:

The Lovers

Miejsca powiązane z kartą

Numer Karty : 6
Numerologia : 3