Wisielec

Wisielec jest 12 kartą Arkanów Wielkich Tarota. Wygląd może wzbudzać niepewność i niepokój. Karta symbolizuje utknięcie w jakimś punkcie życia, niekoniecznie komfortowym dla wróżącego. Jednocześnie wskazuje niechęć do zmiany konkretnej sytuacji. Tymczasem zmiana jest nieunikniona czy wróżący chce tego, czy nie. Paradoksalnie nawet niekorzystnie wyglądająca zmiana losu przyniesie więcej dobrego, niż złego. „Nie ma tego złego”- mówi karta Wisielec, jednocześnie dając do zrozumienia, że prawdziwy problem pojawi się dopiero w przypadku braku zmiany, niechęci do wykonania tego kroku. Stan zawieszenia. Nieunikniony koniec pewnego etapu. Spojrzenie na sprawy z innej perspektywy. Zmiana sposobu życia i myślenia. Zmiana w podejściu do spraw materialnych, rodzinnych, relacji uczuciowych. Ostrzeżenie – ktoś może lekceważąco potraktować twoje uczucia.

Karta przedstawia mężczyznę, zawieszonego za nogę, głową w dół. Jego twarz nie wyraża jednak cierpienia. Obrazek mówi sam za siebie. Tkwisz w jakiejś niezbyt komfortowej sytuacji, nie próbując nic zrobić, żeby to zmienić. Ale zmiany i tak są nieuniknione.

Znaczenie odwróconej Karty

Odwrócony Wisielec symbolizuje niechęć do zmian i strach przed nimi. Wróżący ma skłonności do niepotrzebnego, nadmiernego poświęcania się. Udawanie, że problem nie istnieje i brak działania w celu rozwiązania go. Strach przed nowością, innością. Niewiara we własne możliwości. Czas na wzięcie „byka za rogi” i rozprawienie się z problemami zamiast unikania ich. Zmiany mogą pociągnąć za sobą krótki czas przykrości, ale są konieczne.

Miłość

Miłość – zakończenie związku, który nic nie wnosi do Twojego życia. Zerwanie z kimś z powodu różnic w celach i poglądach. Karta może też oznaczać otwarty związek, w którym wszystko zmierza do końca. Miłość bez wierności. Poświęcenie tylko z jednej strony. Niedocenienie uczuć jednej ze stron. Druga osoba ma za nic twoje zaangażowanie.

Zdrowie

Zdrowie – w ogólnym rozkładzie karta może sugerować problemy z przemianą materii, zatruciami (także lekami czy narkotykami). Przyjmowanie nadmiernych ilości leków, zaburzenia snu, załamanie psychiczne, choroby takie jak schizofrenia, zaburzenia osobowości, urojenia.

Praca/Finanse

Finanse – możliwe straty finansowe. Ktoś będzie próbował cię oszukać. Sytuacja finansowa niezbyt dobra, ale nie na tyle zła, aby nie przetrwać złej passy. Praca nie dająca większych perspektyw. Pomyśl o zmianie na inną.

Przykładowe zawody rezonujące z Kartą

Znaczenie ogólne:

Refleksja, stagnacja, nieuniknione zmiany

Inne nazwy:

Nazwa angielska:

The Hanged Man

Miejsca powiązane z kartą

Numer Karty : 12
Numerologia : 3