Wieża

Wieża z numerem 16 to karta o niezwykle negatywnym znaczeniu. Jej zły wpływ może rozciągać się na wszystkie dziedziny życia, finanse, zdrowie, uczucia. To karta zwiastująca katastrofę, która uderzy we wróżącego niekoniecznie z jego winy. Często będą to zdarzenia, na które wpływ mają osoby i okoliczności z zewnątrz. Zmartwienia w związku ze zdrowiem osobistym lub kogoś z bliskich. Problemy z nałogami takimi jak alkohol czy narkotyki. Niespodziewane wypadki, straty, kradzieże, oszustwa.
W zależności od otaczających kart, Wieża może zwiastować rozwód lub zdradę ze strony najbliższej osoby. Strata pracy, wymuszona okolicznościami zmiana otoczenia, utrata stanowiska, problemy z utrzymaniem domu. Rozpacz. Depresje. Negatywnie przebiegające sprawy urzędowe i prawne.

Obrazek na karcie przedstawia wieżę, w którą uderza piorun – co jest symbolem zniszczenia tego, co budujemy, przez interwencję z zewnątrz. Postaci lecące w dół wzmagają negatywny odbiór karty. Wieża to symbol straty i rozłamu.

Znaczenie odwróconej Karty

Odwrócona Wieża maluje się równie pesymistycznie, co w normalnej pozycji. Nie niesie ze sobą nauki, nie wynika z niej nic dobrego. Sugeruje ostrożność, ponieważ problemy mogą przyczynić się do poważnego załamania psychicznego. Tym bardziej, że osoba wróżąca sobie mogła uniknąć pewnych kłopotów, gdyby zmieniła swoje zachowanie. Lekceważenie ostrzeżeń jest bardzo groźne, Wieża pokazuje to, co dzieje się, jeśli w porę nie odczytasz znaków.

Miłość

Miłość – kłamstwa w związku. Osoba, z którą jesteś nie mówi tego, co myśli. Możliwe rozstanie, separacja, rozwód. Romans, który wysysa z ciebie energię, nie pozostawiając po sobie nic dobrego. Zdrady. Może wydarzyć się coś, co całkowicie zniszczy uczucia jednej ze stron.

Zdrowie

Zdrowie – dużo badań, zabiegi, spore rachunki za leki i usługi medyczne. Wieża odnosi się do dolegliwości takich jak migreny, urazy głowy, udary. Problemy z układem kostnym i zębami. Dla kobiety – możliwe, że wchodzisz w okres przekwitania.

Praca/Finanse

Finanse – duże straty finansowe, spowodowane lekkomyślnością i złymi decyzjami. Długi, które ciężko spłacić. Bankructwo, upadłość. Strata pracy albo przeniesienie na inne stanowisko czy miejsce bez woli wróżącego.

Przykładowe zawody rezonujące z Kartą

Znaczenie ogólne:

Zniszczenie, strata, zły los

Inne nazwy:

Nazwa angielska:

The Tower

Miejsca powiązane z kartą

Numer Karty : 16
Numerologia : 7