Zaznacz stronę

Umiarkowanie

Karta Umiarkowanie, inaczej zwana Powściągliwość jest 14. kartą Arkanów Wielkich – to próba pogodzenia się z tym, co było, aby stawić czoła temu, co nadchodzi. Ogólne znaczenie wróżebne jest jednak pozytywne: ukazanie się w rozkładzie karty Umiarkowanie oznacza bowiem zakończenie ciężkiego i trudnego etapu w życiu i wkroczenie w nowy, łagodniejszy, niosący nadzieję. Jednocześnie wyraźnie sugeruje zatrzymanie się, celem zweryfikowania słuszności poczynań. Musisz dokładnie sprawdzać to, co robisz, upewnić się, czy nic nie zostało pominięte. Rozwaga przyda się w podejmowaniu decyzji w sprawach urzędowych, finansowych, zdrowotnych i osobistych.
Karta sugeruje zdrowszy tryb życia, dokładniejsze sprawdzanie wszystkich za i przeciw przed działaniem. Tylko cierpliwe i wytrwałe działanie, wiara we własne poczynania i odrzucenie lęku przed przyszłością, zapewni wróżącemu harmonię wewnętrzną, a na gruncie materialnym zyski.

Karta Umiarkowanie przedstawia kobietę z anielskimi skrzydłami. Postać jedną nogą stoi na lądzie, a drugą dotyka wody. W obydwu dłoniach trzyma kielichy, przelewając z jednego do drugiego wodę tak, aby nie uronić ani kropli. To połączenie pozornie przeciwstawnych elementów i cierpliwa praca, która przynosi harmonię i satysfakcję.

Znaczenie odwróconej Karty

Znaczenie odwróconej karty nr 14 to ostrzeżenie przed pochopną, zbyt szybko podjętą decyzją. Brak wiary w siebie. Brak silnej woli. Bezmyślność, niedokładność, zaniedbanie, lenistwo. Brak woli, by cokolwiek zmienić. Poświęcenia, których nikt nie docenia. Zaniedbanie zdrowia. Nieprzemyślane działanie.

Miłość

Miłość – uważaj, bo ktoś pozornie bliski może chcieć cię oszukać lub po prostu nie ma dla ciebie miejsca w jego planach. To nie jest dobry czas na związek – ani Ty, ani druga osoba nie przepracowaliście jeszcze złych doświadczeń z poprzednich. Nie bądź z kimś tylko dlatego, że nie masz pomysłu na siebie. Ktoś może chcieć wrócić do ciebie, ale dobrze się zastanów, nim zdecydujesz się na drugą szansę. Patrz na związki realnie, a nie przez różowe okulary.

Zdrowie

Zdrowie – osłabienie, wywołane nerwowym trybem życia może spowodować nawrót choroby. Uwaga na urazy, szczególnie okolice bioder i ud są narażone. Ostrzeżenie przed nietypowymi, egzotycznymi chorobami oraz poparzeniami.

Praca/Finanse

Finanse – przemyślenia dotyczące pracy, które może pomogą Ci podjąć decyzję o zmianie. Prawdopodobnie otrzymujesz pieniądze z kilku źródeł, ale praca nie przynosi satysfakcji. Zajdą zmiany na lepsze, jeśli dobrze przemyślisz wszystkie za i przeciw.

Przykładowe zawody rezonujące z Kartą

Znaczenie ogólne:

Cierpliwość, rozwaga, złoty środek, pogodzenie

Inne nazwy:

Nazwa angielska:

Temperance

Miejsca powiązane z kartą

Numer Karty : 14
Numerologia : 5