Zaznacz stronę

Świat

Karta Świat jest 21 kartą Wielkich Arkanów Tarota. To symbol korzystania z owoców swojej pracy i wysiłku. Wejście w szczęśliwy etap, który następuje po wielu trudach. Teraz czas na odcinanie kuponów, czas na dalekosiężne zmiany. Marzysz o przeprowadzce? Karta Świat daje ci zielone światło. Oznacza nie tylko nowe, lepsze miejsce zamieszkania, może nawet wyjedziesz gdzieś daleko? Egzotyczna podróż? Czemu nie – teraz możesz spełnić marzenia! Nowy, satysfakcjonujący związek, upragniona ciąża, lepsza praca, nowy dom, czerpanie z życia tego, co przyjemne.
Nic teraz nie przeszkodzi ci w realizowaniu najskrytszych marzeń. To, czego pragniesz, będzie w zasięgu ręki i przy odrobinie cierpliwości możesz to osiągnąć. To czas na doskonalenie siebie pod każdym względem. W niektórych rozkładach, karta oznacza emigrację, która będzie miała bardzo pozytywny wpływ na wróżącego.

Centralną postacią karty Świat jest naga kobieta (niektóre talie przedstawiają hermafrodytę, co ma symbolizować równowagę). W każdym rogu znajduje się postać. Są to: Anioł, Wół, Orzeł i Lew, symbolizujące kontrolę nad wewnętrzną siłą człowieka (Orzeł to mądrość kosmiczna, Wół – płodna siła fizyczna, Lew – siła rozumu, Anioł – dążenie do doskonałości).

Znaczenie odwróconej Karty

Odwrócony Świat to rozczarowanie sprawami, które nie układają się tak, jak wróżący by chciał. Żal za tym, co było i że nic nie stoi w miejscu. Utrata wiary we własne możliwości. Liczne problemy w rodzinie. Jednak Świat jest pozytywny, więc pokonanie przeszkód jest możliwe przy odrobinie wysiłku i wiary w siebie o ile nie będzie się stawiać samego siebie na przegranej pozycji.

Miłość

Miłość – związek ma szanse osiągnąć ideał, ale to wymaga czasu i pracy. Jesteście dwiema bratnimi duszami, ale musi upłynąć czas, żebyście mogli to zrozumieć. Porozumienie ciał i dusz. Ktoś, kto jest twoim przeznaczeniem. W negatywie rozstanie w sposób daleki od ideału. Jeśli jednak jesteście sobie przeznaczeni, energia karty Świat sprawi, że do siebie wrócicie.

Zdrowie

Zdrowie – karta Świat nie przepowiada dużych problemów zdrowotnych na planie fizycznym. Częściej mówi o nerwicach, fobiach, depresyjnych nastrojach. Może wiązać się to też z przemijaniem i starzeniem się ciała.

Praca/Finanse

Finanse – możesz liczyć na poprawę swojej sytuacji finansowej i przypływ gotówki z różnych źródeł (w niektórych przypadkach może chodzić nawet o wygraną). W pracy, zmiany na lepsze, nie będziesz już zadowalać się mało satysfakcjonującym zajęciem.

Przykładowe zawody rezonujące z Kartą

Znaczenie ogólne:

Spełnienie marzeń, nagroda, sukces

Inne nazwy:

Nazwa angielska:

The World

Miejsca powiązane z kartą

Numer Karty : 21
Numerologia : 3