Sprawiedliwość

Karta Sprawiedliwości, mająca w Tarocie numer 11 (zamiennie z nr 8 w niektórych taliach), symbolizuje pewne rozliczenie ludzkich działań po zakończeniu jakiegoś etapu. Karta najczęściej pojawia się w rozkładach dla osób, które mają jakieś spory prawne lub sprawy urzędowe. W innych przypadkach również posiada duże znaczenie. Wskazuje na to, że jeżeli twoje postępowanie jest uczciwe, a sumienie czyste, masz szanse wyjść obronną ręką z każdej sytuacji. Oddalenie zarzutów, pozytywny wyrok lub rozpatrzenie sprawy. Pozytywna odpowiedź. Oczyszczenie z zarzutów albo pomówień.
Pewne sprawy mogą się wprawdzie trochę przeciągać, ale jeżeli nie masz sobie niczego do zarzucenia, wyjdziesz z opresji obronną ręką. Karta sugeruje właściwą drogę, a w przypadku tworzącej się relacji uczuciowej, daje znak, że będzie to szczęśliwy i długotrwały związek.

Karta Sprawiedliwość przedstawia kobietę, która trzyma w dłoniach wagę i miecz. Symbolizuje równowagę między wszystkimi aspektami życia. Karę i nagrodę. Otrzymujesz to, na co zasłużyłeś.

Znaczenie odwróconej Karty

Odwrócona Sprawiedliwość to przedłużające się procesy. Niekorzystne wyroki. Odmowa. Jeżeli masz sprawy urzędowe lub prawne ich rezultat będzie negatywny. W innych przypadkach karta może oznaczać osoby lub osobę, która próbuje ci zaszkodzić przez kombinacje, oszustwa i plotki. W ten sposób może zniszczyć ci reputację i odsunąć od ciebie innych ludzi. W większości przypadków lepiej przeboleć to wszystko niż zniżać się do poziomu fałszywej osoby.

Miłość

Miłość – w ogólnym znaczeniu karta ukazuje możliwość nowej relacji. Jeżeli wróżący jest osobą samotną i czuje się z tym źle – karta Sprawiedliwość oznacza pojawienie się w jego życiu osoby, która to zmieni. Relacja będzie miała szansę, jeżeli będzie opierać się na wzajemnym zaufaniu. Ukrywanie przed drugą osobą ważnych rzeczy, tkwienie w swoich złych przyzwyczajeniach mogą zniszczyć ten związek.

Zdrowie

Zdrowie – w ogólnym znaczeniu karta zajmuje się schorzeniami związanymi z nerkami, jajnikami, dolnym odcinkiem kręgosłupa. Może też sugerować problemy z zębami lub uchem wewnętrznym.

Praca/Finanse

Finanse – mogą wystąpić niewielkie problemy finansowe, niespodziewane wydatki, z czym jednak wróżący jest w stanie świetnie sobie poradzić. Ktoś może próbować stwarzać kłopoty w pracy. Zachowaj spokój i nie daj się sprowokować, racja będzie po twojej stronie.

Przykładowe zawody rezonujące z Kartą

Znaczenie ogólne:

Nagroda i kara

Inne nazwy:

Nazwa angielska:

Justice

Miejsca powiązane z kartą

Numer Karty : 11
Numerologia : 11