Śmierć

Śmierć jest 13 kartą Arkanów Wielkich Tarota. Może budzić lęk, ale nie to jest przesłaniem karty. Nie chodzi też o przepowiadanie z jej pomocą fizycznej śmierci. Energia karty nie ma przerażać, tylko ostrzegać. Śmierć to zakończenie pewnego etapu i przejście w drugi. Odrodzenie. Tym razem jednak zmiany wynikają z twojego głębokiego przeświadczenia o ich słuszności. Przygotowanie do nadchodzących zmian, które mogą być poprzedzone przykrościami takimi jak długa rekonwalescencja, przeciągający się proces, niepewność w sprawach uczuciowych.
Karta w prostej pozycji oznacza dojście do zdrowia, zakończenie spraw prawnych, zmiany w kwestiach osobistych. Odsunięcie negatywnych osób. Zmiana spojrzenia na życie. Nowe wartości. Pojawienie się nowego celu. Zmieniaj aktywnie swoje życie, nawet jeśli początkowo będzie wiązać się to z cierpieniem. Nieuchronność. Coś musi się zakończyć, żeby coś innego się zaczęło.

Karta przedstawia kościotrupa na białym koniu, dzierżącego czarny sztandar. Wokół niego znajdują się ludzie młodzi i starzy, bogaci i biedni, gdyż śmierć jest sprawiedliwa i dotyczy wszystkich. Wschodzące w oddali słońce to zapowiedź odradzania się.

Znaczenie odwróconej Karty

Odwrócona Śmierć to strach przed tym, co nieuniknione. Kłopoty w sprawach osobistych, spowodowane przez innych ludzi. Przedłużenie w sprawach prawnych, odmowa, wyrok. Problemy zdrowotne. Ostrzeżenie przed wypadkami. Złe decyzje dotyczące finansów. Możliwa utrata pracy. Strach przed chorobą. Brak poczucia bezpieczeństwa. Definitywne zakończenie jakiegoś etapu w życiu. Żałoba. Odejście kogoś bliskiego, zerwanie.

Miłość

Miłość – karta opisuje związek, który wymaga odnowy, odświeżenia, zmiany, by w ogóle mógł dalej funkcjonować. Możesz tego nie widzieć w czasie trwania wróżby, ale nawet złe doświadczenia w tym związku dają ci dobrą lekcję na przyszłość, dzięki nim zmienia się twoje podejście do wielu spraw. Karta Śmierć może oznaczać odejście lub odsunięcie się kogoś, kogo jeszcze długo będziesz darzyć uczuciem. Choć jego odejście przysparza wiele cierpienia, to nauka, jaką dzięki temu otrzymujesz, zmieni cię na zawsze.

Zdrowie

Zdrowie – karta sugeruje zmianę nawyków i trybu życia, inaczej możesz borykać się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Ogólnie dotyczy problemów z żołądkiem, układem wydalniczym, układem moczowo – płciowym. W niektórych przypadkach mówi o komplikacjach po zabiegach.

Praca/Finanse

Finanse – zakończenie pewnych etapów, projektów, współpracy. W negatywie może oznaczać utratę pracy, bezrobocie. Niespodziewane straty finansowe, które budzą obawy co do dalszej przyszłości. Problemy z długami.

Przykładowe zawody rezonujące z Kartą

Znaczenie ogólne:

Początek i koniec, transformacja, odrodzenie

Inne nazwy:

Nazwa angielska:

Death

Miejsca powiązane z kartą

Numer Karty : 13
Numerologia : 4