Siła

Karta numer 8 to Moc lub Siła. W niektórych taliach Tarota występuje zamiennie z kartą Sprawiedliwość (która tutaj ma numer 11). Symbolizuje pokonywanie przeszkód i problemów. Aby to uczynić nie zawsze potrzebna jest siła fizyczna. Przeciwnie – to nasza wewnętrzna moc pozwala na odsunięcie negatywnych ludzi i sytuacji, pokonanie własnych słabości, a może i nałogów.
To doskonała karta dla osób, które podjęły leczenie lub są w trakcie rekonwalescencji. Pokazanie się karty w rozkładzie pozwala na optymistyczne spojrzenie w przyszłość dzięki uporaniu się z problemami zdrowotnymi, pokonaniu depresji i zapanowaniu nad sytuacją finansową i zawodową. Moc wiąże się z pokonywaniem własnych ograniczeń, odsunięciem negatywnych myśli i lęków. Sugeruje też wnikliwe analizowanie wszystkich faktów w celu uniknięcia błędów i problemów.

Centralna postać karty Moc to kobieta, nad której głową znajduje się symbol nieskończoności. Obok niej na obrazku widzimy także lwa, nad którym kobieta wyraźnie panuje. Oznacza to wewnętrzną siłę, która jest większa, niż się nam wydaje.

Znaczenie odwróconej Karty

Moc w odwrotnej pozycji to poddanie się na starcie, bez podejmowania walki. W trudnych życiowych sytuacjach jak utrata zdrowia, własności, pracy, należy pamiętać, że poddanie się jest najgorszym, co można zrobić. Jedynie walka z własną słabością może przywrócić nas na dobre tory. Nie warto porzucać nadziei. Pochopne działania, powodujące straty, choroby, depresje, rezygnacja z planów, silni przeciwnicy – na to naraża nas energia odwróconej Mocy, jeśli się poddajemy.

Miłość

Miłość – dopóki osoby w związku nie uporają się ze swoimi demonami, nie może być mowy o harmonii i szczęśliwej relacji. Dobrą stroną karty jest to, że jeśli ukaże się w rozkładzie dotyczącym związku, oznacza, że możecie na siebie wzajemnie liczyć i pomóc sobie pokonać chorobę, nałóg i inne problemy. Jedno jest oparciem dla drugiego.

Zdrowie

Zdrowie – pozytywne znaczenie to pokonanie chorób, depresji. Operacje i zabiegi zakończone sukcesem. W negatywie – depresja, problemy z nerwami, niezdrowy tryb życia, wyczerpanie. Problem z sercem, układem krążenia, kręgosłupem.

Praca/Finanse

Finanse – znaczna poprawa finansowa, a dla osób, które spłacają długi, dobra wiadomość – jesteście na końcu drogi. W negatywie może oznaczać problemy w pracy lub jej utratę przy jednoczesnej niemożności zastąpienia jej inną. Dobra wiadomość – ten problem jest przejściowy.

Przykładowe zawody rezonujące z Kartą

Znaczenie ogólne:

Siła wewnętrzna, wytrzymałość, pokonanie problemów

Inne nazwy:

Nazwa angielska:

Strength

Miejsca powiązane z kartą

Numer Karty : 8
Numerologia : 8