Zaznacz stronę

Pustelnik

Karta numer 9 – Pustelnik, nazywany też Eremitą – sugeruje, że nadszedł czas chwilowego odsunięcia się od świata w celu spojrzenia na własne życie z innej perspektywy. Potrzebujesz wyciszenia i chwili samotności. Dobrowolna lub wymuszona okolicznościami izolacja. Samotność może ci ciążyć, lecz jest potrzebna, bo mogą pojawić się nowe fakty, które rzucą zupełnie inne światło na pewne sprawy. Nie bój się prosić o radę bardziej doświadczonych od siebie. Słuchaj. Medytuj. Trzymaj się z dala od głównego nurtu zdarzeń. Miej otwarty umysł i analizuj fakty. Nie działaj pochopnie.
Być może chwila zastanowienia pozwoli ci spojrzeć innym okiem na otaczających cię ludzi. Ktoś może być wobec ciebie nieuczciwy. Karta może też symbolizować osobę nieśmiałą, wycofaną, introwertyka żyjącego we własnym świecie.

Karta przedstawia starszego mężczyznę w habicie mnicha w miejscu oddalonym od świata, na pustkowiu. Lampa w jego dłoni oznacza mądrość i doświadczenie. Jej światło wydobywa z mroku rzeczy, które w jego blasku nabierają nowego znaczenia.

Znaczenie odwróconej Karty

Odwrócona karta Pustelnika oznacza czas samotności i wyciszenia. Być może to okoliczności pchnęły wróżącego do oddalenia się i nie jest on z tego powodu szczęśliwy. Nie odrzucaj pomocy innych z powodu uprzedzeń. Przyjrzyj się uważnie otoczeniu. Może jest w nim ktoś, kto swoim działaniem spowodował, że inni odsunęli się od ciebie. Nieuczciwe postępowanie. Zdrada ze strony osoby, której wróżący ufał.

Miłość

Miłość – karta może sugerować brak gotowości do bycia w relacji, samotność, odsunięcie się, celibat. Chcesz uniezależnić się od drugiej osoby, by pójść swoją drogą lub spojrzeć na ten związek z innej perspektywy. Potrzebujesz przemyśleń na temat sensu tej relacji. Relatywnie Pustelnik może oznaczać osobę, która nie chce wpuszczać nikogo do swojego życia. Osoba z przeszłości, która próbuje wrócić do twojego życia (relacja nie będzie długo trwała).

Zdrowie

Zdrowie – karta odnosi się do chorób przewlekłych, dziedzicznych i chorób wieku starczego. Ukazuje dolegliwości związane z układem pokarmowym, brzuchem, jelitami. W znaczeniu ogólnym zapowiada wizyty u lekarza, liczne badania i szukanie lekarstwa – z powodzeniem.

Praca/Finanse

Finanse – dobry okres finansowy i zawodowy. Twoja praca jest doceniana i wynagradzana. Możliwość awansu. Może też oznaczać przejście na emeryturę lub rozwój własnej działalności.

Przykładowe zawody rezonujące z Kartą

Znaczenie ogólne:

Kontemplacja, wycofanie, medytacja

Inne nazwy:

Eremita

Nazwa angielska:

The Hermit

Miejsca powiązane z kartą

Numer Karty : 9
Numerologia : 9