Zaznacz stronę

Mag

Karta Mag ma w Tarocie numer 1 i występuje również pod nazwą Magik lub Kuglarz. Symbolizuje wiedzę, a konkretnie jej zdobywanie, oraz talent. Mag wie, jaką siłą dysponuje i nie zawaha się jej użyć, jeśli przyjdzie taka potrzeba. To nowe, odkrywcze spojrzenie na znane i nieznane aspekty życia. Innowacyjność w myśleniu i działaniu.
Mag łączy energię wszystkich czterech tarotowych symboli: Kijów, Kielichów, Mieczy i Monet, zawiadujących czterema podstawowymi żywiołami. Dysponując rozległą wiedzą, może bez trudu rozwiązać każdy problem. Karta oznacza nowe sytuacje, wyzwania, dzięki którym wróżąca sobie osoba, może wykazać się oryginalnym spojrzeniem na sprawy, wypróbować swoją intuicję.
Możliwości są o wiele większe, niż wróżący sądził. Mag sprzyja szczególnie sprawom finansowym, przedsięwzięciom biznesowym. Zapowiada nadchodzący sukces. Może oznaczać wpływową osobę, która pojawia się w życiu wróżącego pod postacią przyjaciela, wspólnika lub kochanka.

Karta Maga przedstawia mężczyznę, który nad głową ma symbol nieskończoności. Na stoliku przed nim znajdują się atrybuty związane z Mniejszymi Arkanami (Kije, Kielichy, Miecze, Monety). Mag dysponuje wiedzą i intuicją, które uosabiają te symbole. Kwiaty wokół oznaczają pragnienia i cele.

Wykorzystaj swoje talenty i włóż wysiłek aby osiągnąć swoje cele.

Znaczenie odwróconej Karty

Mag w pozycji odwróconej może symbolizować nieuczciwe propozycje, niejednoznaczne sytuacje, fałszywych ludzi i zamiary. Nakazuje ostrożność, ponieważ sprawy nie są tym, czym się wydają. Może oznaczać niebezpiecznego i manipulującego człowieka. W rozkładzie dla kobiety symbolizuje niebezpiecznego mężczyznę o nieuczciwych zamiarach.

Miłość

Miłość – związek, o którym myślisz, że należy do przeszłości, może odrodzić się i dać ci wiele radości. Tajemniczy mężczyzna, którego zachowanie się jest zagadką. Niestałość w uczuciach. Brak zaufania w relacji. Uczucia, których napędową siłą jest działanie z ukrycia.

Zdrowie

Zdrowie – trudności w znalezieniu lekarstwa na twoje dolegliwości. Nerwy, problemy z pamięcią i koncentracją. Mogą pojawić się problemy z układem oddechowym.

Praca/Finanse

Finanse – karta oznacza zyskowne transakcje finansowe i korzystne spółki. Zmiany w pracy na lepsze. Zmiana miejsca pracy. Może oznaczać początek własnego biznesu, który przyniesie korzyści.

Przykładowe zawody rezonujące z Kartą

Naukowcy, Architekci, Iluzjoniści, Samozatrudnieni

Znaczenie ogólne:

Intuicja, innowacyjność, nauka, talent

Inne nazwy:

Magik, Kuglarz, Czarownik

Nazwa angielska:

The Magician

Miejsca powiązane z kartą

Uczelnia, Astronarium, Kino, Teatr,
Numer Karty : 1
Numerologia : 9