Księżyc

Księżyc może być pozytywny lub negatywny – w zależności od otaczających go kart. Potrafi wzmocnić i zwielokrotnić energię kart stojących obok. Mówi o niepewności, która towarzyszy człowiekowi na wszystkich planach. Informuje o rozczarowaniach, jeśli nie będzie się uważnym. Przestrzega przed popadaniem w niszczące nałogi.
To ułuda i wiara we własne wyobrażenia, a to może prowadzić do rozczarowań, szczególnie osobistych. Ktoś w Twoim otoczeniu nie mówi ci prawdy. Możliwe, że stanąłeś na czyjejś drodze. Osoba (najczęściej kobieta), która planowała wyrządzić Ci krzywdę.
Fałsz i celowa dezinformacja – uważaj na wszystkie swoje przedsięwzięcia i to, co do kogo mówisz. Jednocześnie księżyc podkreśla ważną rolę intuicji w życiu człowieka. Możliwe prorocze sny. Nadmierne kierowanie się przeczuciami, które mogą pokazywać coś innego, niż jest naprawdę. W większości przypadków, przeczekanie problemu uchroni cię przed stratami.

Księżyc na obrazku zwrócony jest profilem, co symbolizuje niepewność, niejasne wyobrażenia zamiast prawdy. Na karcie znajdują się pies, wilk i rak. Pies to fałszywi pochlebcy, wilk symbolizuje pułapki zastawiane przez innych ludzi, a rak pozornie bezczynnie czeka na upadek człowieka. Księżyc świeci światłem pozornym, odbitym od promieni słońca, oznacza iluzję i karmienie się złudzeniami.

Znaczenie odwróconej Karty

Odwrócony Księżyc to mrzonki i złudzenia. Niepewność w sprawach uczuciowych. Zwiększenie się lęków i obaw. Negatywny wpływ kogoś z bliskiego otoczenia. Uważaj na fałsz, kryjący się w pozornie prostych rzeczach. Możesz cierpieć na bezsenność lub sny będą zagmatwane i niepokojące. Ucieczka w marzenia. Obsesje. Zazdrość.

Miłość

Miłość – rozczarowanie i niepewność w obecnym związku. Urazy z przeszłości, rzutujące na obecny związek. Uważaj, bo ktoś może próbować sprowadzać cię na złą drogę. Relacja z osobą, która ma problem z nałogami lub traumami z dzieciństwa. Zazdrość. Należy uważać na niechcianą, niespodziewaną ciążę.

Zdrowie

Zdrowie – nerwy i problemy ze snem. Bezsenność. Sugerowany odpoczynek i zmiana choćby chwilowa miejsca, w którym przebywasz. Nerwy i nadmierne emocje. Depresje. Problemy z używkami i zaburzenia odżywiania. Choroby psychiczne. Poronienie.

Praca/Finanse

Finanse – po długim czasie, odzyskasz to, co Ci się należy. Rozczarowanie w sprawach finansowych. Możesz mieć wrażenie, że ktoś oszukał cię pod względem finansów (podział majątku, spadek). Poczucie krzywdy. Możliwe konflikty w pracy nie z twojej winy.

Przykładowe zawody rezonujące z Kartą

Znaczenie ogólne:

Inne nazwy:

Nazwa angielska:

The Moon

Miejsca powiązane z kartą

Numer Karty : 18
Numerologia : 9