Koło Fortuny

Dziesiąta karta Wielkich Arkanów to Koło Fortuny. W zależności od położenia i towarzyszących kart, oznacza ona zmiany. Zakończenie pewnego etapu w życiu, by móc wkroczyć w kolejny. Niespodziewane zdarzenia. Czasem zmiany następują po sobie tak szybko, że nie nadążasz za nimi. Mogą dotyczyć zakończenia problemów ze zdrowiem, nagłego przypływu gotówki (np. wygranej), zmiany otoczenia, pracy. W kwestiach uczuciowych – nowe fakty w życiu wróżącego, które rzucają inne światło na sprawy i pomagają w znalezieniu rozwiązania.
Pewne etapy w życiu dobiegają naturalnego końca. Nie trzeba bać się zmian, gdyż w większości przypadków tylko one umożliwiają wróżącemu rozwój. Los zaczyna ci sprzyjać, wykorzystaj to.

Koło Fortuny to zmienność losów i zdarzeń. Możesz w zależności od położenia znaleźć się na szczycie lub spaść w dół. Na karcie pojawia się także postać Sfinksa, a w czterech rogach Lew, Wół, Człowiek i Orzeł – symbolizujące czterech Ewangelistów. To także symbol czterech znaków zodiaku: Lwa, Byka, Wodnika i Skorpiona i przypisanych do nich żywiołów.

Znaczenie odwróconej Karty

Karta odwrócona również oznacza zmiany, ale z uwagi na położenie nie są to zmiany na lepsze. Wkroczenie w trudniejszy etap w życiu. Sekwencja chaotycznie następujących po sobie zdarzeń. Niepokój. Komplikacje. Opóźnienia planów. Rozczarowanie uczuciowe. To czas próby, w którym wróżący może wykazać się siłą charakteru. Pokonanie przeszkód sprawi, że spojrzysz na przyszłość z nadzieją i optymizmem.

Miłość

Miłość – w zależności od położenia karty to dobre lub złe zmiany w relacjach. Możliwy niespodziewany powrót kogoś z przeszłości, komu postanowisz dać szansę. Miłość, która rodzi się z przyjaźni. Związek oparty na porozumieniu. Relacja pełna radości, zabawy, szalonych planów.

Zdrowie

Zdrowie – zmieniające się samopoczucie, nerwy. Nieodpowiednia dieta. Mogą wystąpić problemy z wątrobą. Pogorszenie stanu skóry, alergie. Osłabienie.

Praca/Finanse

Finanse – w pozytywnej interpretacji to przypływ gotówki, być może nawet wygrana. W negatywnej straty, kończące się oszczędności. Ostrzeżenie przed zgubieniem czegoś wartościowego. Konflikty w pracy, które prowadzą nawet do zmiany zajęcia.

Przykładowe zawody rezonujące z Kartą

Znaczenie ogólne:

Zmiana, nowy etap, niespodzianka

Inne nazwy:

Nazwa angielska:

Wheel of Fortune

Miejsca powiązane z kartą

Numer Karty : 10
Numerologia : 1