Kapłanka

Karta Tarota Kapłanka symbolizuje tajemnicę i podążanie za intuicją. To karta empatii, wrażliwości, opieki, kobiecego ciepła, delikatności, działań wymagających wyczucia. Mówi także o tym, że pewne rzeczy nie są jeszcze wystarczająco jasne, a wiedza o nich na tyle duża, by podejmować działanie.
Karta Kapłanki wręcz sugeruje powstrzymanie się od działania w celu zgromadzenia potrzebnych informacji. Może oznaczać osobę (najczęściej kobietę), która jest sprzymierzeńcem, na ogół starszym wiekiem i doświadczeniem, jaki znalazł się na drodze wróżącego. Podkreśla wielką wagę intuicji, która jest w stanie ochronić nas przed zrobieniem fałszywego kroku.

Centralną postacią karty jest siedząca na tronie kobieta, która trzyma na kolanach księgę. To symbol duszy zapamiętującej wszystkie życiowe doświadczenia. Za plecami kobiety znajduje się zasłona, skrywająca to, co tajemne i niepoznane. Po obu stronach tronu stoją kolumny, biała i czarna – oznaczają one siłę równowagi.

Poszukaj odpowiedzi we wnętrzu swojego umysłu

Znaczenie odwróconej Karty

Kapłanka odwrócona jest ostrzeżeniem zarówno dla mężczyzny jak i dla kobiety. Może oznaczać negatywnie nastawioną kobietę – toksyczną matkę, siostrę, przyjaciółkę, partnerkę, osobę niestabilną, egoistyczną i zdolną do manipulacji. Może symbolizować osobę, która już dawno planowała zemstę, a teraz przystępuje do czynów. Tylko intuicja może ochronić nas przed skutkami jej działania i wskazać, kim ona jest.

Miłość

niewidzialna więź między dwiema osobami. Silne uczucie, wymykające się spod kontroli. Zaprzeczanie prawdziwym uczuciom z obawy przed popełnieniem starych błędów. W uczuciach należy słuchać głosu wewnętrznego i własnej intuicji.

Zdrowie

wróżącego mogą trapić przewlekłe dolegliwości. Karta mówi o problemach hormonalnych i chorobach kobiecych (piersi, jajniki). W niektórych przypadkach wskazuje na schorzenia układu trawiennego. Jednak ukazanie się karty Kapłanka w rozkładzie oznacza poprawę w sprawach zdrowotnych dzięki odpowiedniemu leczeniu.

Praca/Finanse

jeśli wróżąca sobie osoba oczekuje na zwrot długu – będzie musiała uzbroić się w cierpliwość. To samo dotyczy ogólnej poprawy w sprawach materialnych – sytuacja wymaga czasu i cierpliwości. W pracy możliwa podwyżka lub premia.

Przykładowe zawody rezonujące z Kartą

Wróżka, Mediator, Bibliotekarka

Znaczenie ogólne:

Intuicja, Sny, Zdobywanie wiedzy

Inne nazwy:

Arcykapłanka, Papieżyca, Juno

Nazwa angielska:

The High Priestess

Miejsca powiązane z kartą

Świątynia, Miejsca sprzyjające przemyśleniom, Sala do medytacji lub jogi
Numer Karty : 2
Numerologia : 9