Gwiazda

Gwiazda, 17 karta Wielkich Arkanów Tarota, to jedna z najbardziej optymistycznych kart, jakie mogą ukazać się w rozkładzie. To odpoczynek po złych czasach, poprawa zdrowia i jakości życia. Jeżeli wróżący chorował lub przeszedł jakiś zabieg, karta Gwiazda mówi o tym, że to już koniec jego zmagań, koniec choroby, zyskanie odporności, wzmocnienie. Dzięki pozytywnej energii karty, będziesz przyciągać teraz ludzi i zdarzenia sprzyjające twoim planom. Teraz wszystko powinno się udać.
Jeżeli planujesz zmienić pracę, Gwiazda mówi o nowej, lepszej na horyzoncie. Również w sprawach osobistych oznacza umocnienie istniejących już więzi lub nadchodzące nowe, oparte na harmonii i przyciąganiu uczucie. To nowe nadzieje. Spełnienie marzeń. Wyjście z depresji. Karta oznacza także wzmocnienie intuicji i kreatywności. Możesz odkryć w sobie talent lub mieć prorocze sny.

Karta Gwiazda przedstawia kobietę klęczącą nad wodą, trzymającą w dłoniach naczynia. Kobieta nabiera do jednego naczynia wodę a z drugiego wylewa ją na ziemię. Nad jej głową lśni wielka gwiazda. Karta jest symbolem niewinności, harmonii, tego co dobre i piękne.

Znaczenie odwróconej Karty

Odwrócona Gwiazda oznacza, że w życiu wróżącego pojawią się wątpliwości. Chaotyczne, nieprzemyślane działanie, sugerowane jest zatrzymanie się. Także tworzące się więzi, mogą teraz nie spełniać oczekiwań, to jeszcze nie jest ten czas. Chwilowe problemy, pojawiają się niespodziewane przeszkody. Karta może świadczyć o skłonności do bujania w obłokach, życiu w marzeniach. Ostrzega też przed rozleniwieniem, spowodowanym pozornym spokojem przez dłuższy czas.

Miłość

Miłość – po okresie samotności i smutku na Twojej drodze ma szanse pojawić się wyjątkowa osoba. Może nawet okazać się prawdziwą bratnią duszą. Uważaj tylko, żeby nie idealizować każdego, kto stanie na twojej drodze, ani wszystkiego, co mówi i robi ta osoba, bez upewnienia się o jej intencjach. Karta pokazuje szczęśliwy i harmonijny czas zakochania, w którym patrzysz na świat przez różowe okulary.

Zdrowie

Zdrowie – cokolwiek by cię nie trapiło, Gwiazda jest jedną z najlepszych kart, jakie mogą ukazać się w rozkładzie dotyczącym zdrowia. Symbolizuje odnalezienie i usunięcie przyczyny złego samopoczucia. Gwiazda zajmuje się schorzeniami związanymi z układem krążenia, układem nerwowym, nogami, płucami.

Praca/Finanse

Finanse – czeka Cię finansowa poprawa i to już w niedługim czasie. Nawet jeżeli nie do końca satysfakcjonuje cię obecna praca, zajdą w niej wkrótce zmiany na lepsze. Opcjonalnie – zmiana pracy na taką, która będzie ci bardziej odpowiadać.

Przykładowe zawody rezonujące z Kartą

Znaczenie ogólne:

Poprawa, harmonia, nadzieja

Inne nazwy:

Nazwa angielska:

The Star

Miejsca powiązane z kartą

Numer Karty : 17
Numerologia : 8