Zaznacz stronę

Głupiec

Głupiec otrzymał w talii Tarota kartę 0 lub 22. Jego drogę można odczytać jako początek nowej przygody, ale także zakończenie tego, co przemija. Każdy koniec jest nowym początkiem, a każdy początek bierze się z zakończenia poprzednich działań. Głupiec to ktoś, kto wkracza na nową drogę, wyrusza w nieznane – z radością, optymizmem, ale też niepewnością wkracza na nowe tereny. Lekkomyślność i brak doświadczenia mogą narażać go na straty, ale mimo to podejmuje działanie.
Głupiec w rozkładzie oznacza możliwość osiągnięcia wielkich rzeczy, jeśli będzie się odpowiednio cierpliwym i wytrwałym. Choć w jego charakterystykę wpisane są możliwe porażki, karta daje możliwość uczenia się na własnych błędach.

Centralna postać karty to młody mężczyzna, wyruszający w drogę. Niesie na ramieniu tobołek, czyli wiedzę, której nie potrafi jeszcze w pełni wykorzystać. Ścigany przez psa, zmierza nieświadomie ku przepaści. Postać Głupca symbolizuje wolność, beztroskę, ale także niepewność własnych kroków.

Zanim coś zrobisz najpierw to przemyśl.

Znaczenie odwróconej Karty

Odwrócony Głupiec oznacza nieprzemyślane działania. Rzucanie się na głęboką wodę bez planu. Pójście na żywioł, które może zakończyć się katastrofą. „Zatrzymaj się” – zdaje się mówić karta – „przemyśl jeszcze raz wszystkie za i przeciw, gdyż możesz wiele stracić”.

Miłość

Miłość – do podjęcia decyzji co do tej konkretnej relacji wymagany jest czas. Warto przemyśleć jeszcze raz wszystko, co działa na korzyść i co sprzeciwia się temu związkowi. Być może osoba, którą darzysz uczuciem, chce więcej, niż możesz jej ofiarować. Głupiec w rozkładzie dotyczącym spraw uczuciowych może oznaczać porzucenie stabilności na rzecz nieznanego. Związek z osobą niestabilną i niepewną. Ktoś, kto nie traktuje związków poważnie i stawia na krótkotrwałe, przelotne relacje.

Zdrowie

Zdrowie – możliwe osłabienie, nadmierne wyeksploatowanie organizmu i przemęczenie. Wizyty u lekarza. Głupiec odpowiada za choroby układu nerwowego i choroby wrodzone. Może oznaczać kontuzje, szczególnie nóg – zwichnięcia, skręcenia.

Praca/Finanse

Finanse – podejmowanie ważnych decyzji związanych z pieniędzmi. Otrzymujesz to, co Ci się należy i na co czekasz. W pracy możliwe zmiany. Zielone światło dla nowych dróg zawodowych.

Przykładowe zawody rezonujące z Kartą

Podróżnik, Piosenkarz, Komik, Miłośnicy sportów ekstremalnych

Znaczenie ogólne:

Początek wędrówki, niezdecydowanie, zmiana, nowe możliwości

Inne nazwy:

Wędrowiec, Poszukiwacz, Początkujący

Nazwa angielska:

The Fool

Miejsca powiązane z kartą

Żłobek, Przedszkole, Szkoła, Park, Miejsce do realizacji sportów ekstremalnych
Numer Karty : 0
Numerologia : 3