Diabeł

Diabeł będący 15. kartą Arkanów Wielkich to karta złowróżbna, budząca u wielu osób lęk. Kojarzy się z czarną magią, pechem, fatum, złym oddziaływaniem. Diabeł oznacza zniewolenie przez idee, związki, nałogi. Opętanie przez relację, często przesyconą zmysłowością. Niebezpieczną manipulację negatywnej osoby. Uleganie nałogom i słabościom, które powoli wyniszczają zdrowie, charakter i kontakty z innymi. Dla osoby wierzącej, ukazanie się tej karty w rozkładzie może oznaczać utratę wiary, zwątpienie.
Dla artystów przypływ mocy twórczej, przy jednoczesnym uzależnieniu i folgowaniu słabościom. Fatalne zauroczenie. Zły wpływ otoczenia. Nałogi. Wypadki, które grożą wróżącemu i te, które on sam może spowodować swoim działaniem. Ktoś chce cię od siebie uzależnić. Znamienne jest to, że wróżący sam wpędził się w większość kłopotów i przy wnikliwym przeanalizowaniu faktów, sam może znaleźć z tej sytuacji wyjście

Karta przedstawia dominującą postać Diabła z jego charakterystycznymi atrybutami. Poniżej znajdują się mężczyzna i kobieta, przykuci łańcuchem do cokołu. To symbol zniewolenia, które nie tylko więzi tych, którzy mu ulegną, ale nadaje im także cech demonicznych.

Znaczenie odwróconej Karty

Odwrócony Diabeł symbolizuje wyzwolenie się z niszczącej więzi, szponów nałogu i złych uzależnień. Być może odzyskasz wiarę w Boga i ludzi. To co złe mija i przed tobą czas poprawy, ale nie możesz działać nieuczciwie, bo wszystko zostanie wykryte. Nie słuchaj plotek i pomówień, nie bierz w nich udziału. Odsuń nieodpowiednich, manipulujących ludzi od swojego życia.

Miłość

Miłość – toksyczny związek, z którego nie umiesz się wyzwolić. Nie chcesz i nie potrafisz żyć bez osoby, która źle na ciebie wpływa. Ktoś tobą manipuluje, wpływając na twój nastrój. Nie umiesz mu niczego odmówić. Karta może oznaczać uzależnienie od pornografii lub ryzykownych zachowań seksualnych. Miłość prowadząca do depresji. Destrukcyjnie wpływający na jedną ze stron związek.

Zdrowie

Zdrowie – duże osłabienie, spowodowane zamartwianiem się tym, na co tak naprawdę nie masz wpływu. Karta zajmuje się również chorobami przenoszonymi drogą płciową, chorobami reumatycznymi, przeziębieniami, schorzeniami zębów, kości i stawów.

Praca/Finanse

Finanse – ostrzeżenie przed kradzieżą, wyłudzeniem, złą inwestycją. Diabeł oznacza także długi i trudny proces uwalniania się od nich. W pozycji odwrotnej, możliwość odzyskania strat i spłaty zobowiązań. W pracy – wykorzystanie, dużo pracy za małe pieniądze, brak satysfakcji.

Przykładowe zawody rezonujące z Kartą

Znaczenie ogólne:

Zniewolenie, zły omen, opętanie

Inne nazwy:

Nazwa angielska:

Devil

Miejsca powiązane z kartą

Numer Karty : 15
Numerologia : 6