Cesarzowa

Karta numer 3 – Cesarzowa – to dobra wróżba, zapowiadająca wkraczanie w okres obfitości i zbierania owoców swoich wysiłków. To koniec przygotowania i oczekiwań – zdaje się mówić Cesarzowa – nadszedł czas, by nasze starania wydały owoce. Cesarzowa zwana jest także Matką matek. Nie bez powodu.
Często jej pojawienie się w rozkładzie oznacza ciążę lub szczęśliwy poród. Czasami dziecko, które pojawia się w bliższej lub dalszej rodzinie. Jeżeli związek – to szczęśliwy i oparty na wzajemności. Czas Cesarzowej to czas kreatywności, opływania we wszelkie dobro. Może oznaczać przeprowadzkę do wymarzonego domu. To symbol dobrobytu, szczęścia rodzinnego i pomyślnego rozwiązania. Czasami oznacza życzliwie nastawioną kobietę, pełną ciepła i serdeczności.

Karta przedstawia piękną kobietę w obszernej sukni, spoczywającą w pozycji siedzącej. Jej twarz to spokój i harmonia. W dłoni Cesarzowej znajduje się berło, symbol władzy, ponieważ jest ona panią siebie i „panią na swoim”.

Znaczenie odwróconej Karty

Odwrócona Cesarzowa oznacza brak pewności w związkach uczuciowych, zazdrość, czasem zdradę. Kłopoty z zajściem w ciążę lub utrzymaniem jej. Możliwe straty finansowe. Opóźnienia planów. Rozczarowanie domem, otoczeniem, rodziną. Kobieta, która lubi manipulować innymi.

Miłość

Miłość – marzenia o miłości, która zostaje odwzajemniona. Kobieta, która jest ideałem mężczyzny, bratnią duszą, muzą. Ustabilizowanie życia uczuciowego. Szczęśliwy związek, oparty na silnej zmysłowości. Może oznaczać narodziny dziecka.

Zdrowie

Zdrowie – karta mówi o ciążach i chorobach związanych z układem moczowo- płciowym. Ich nasilenie i przebieg zależy od położenia karty w rozkładzie. Problemy hormonalne, poronienia, choroby przenoszone drogą płciową. W przypadku położenia w prostej pozycji: szczęśliwe rozwiązanie, odzyskanie zdrowia, udany zabieg.

Praca/Finanse

Finanse – dobra passa finansowa ( w pozycji odwróconej mogą być straty i opóźnienia w uzyskaniu pieniędzy). Karta może oznaczać satysfakcjonująca pracę na własny rachunek.

Przykładowe zawody rezonujące z Kartą

Znaczenie ogólne:

Obfitość, opiekuńczość, kobiecość

Inne nazwy:

Nazwa angielska:

The High Priestess

Miejsca powiązane z kartą

Numer Karty : 3
Numerologia : 9