Cesarz

Cesarz, oznaczony w Tarocie numerem 4, to personifikacja władzy i dobrobytu materialnego. Dotyczy majątku i stabilnej sytuacji zawodowej, do których dochodzi się dzięki wytrwałości, pracy i inteligencji. Cesarz to ktoś, kto może spokojnie cieszyć się owocami swojej pracy. Może oznaczać wpływowego mężczyznę: szefa, ojca, brata, kochanka – mężczyznę o silnej osobowości, który ma lub będzie miał pozytywny wpływ na życie wróżącej sobie osoby. W odniesieniu do sytuacji może symbolizować awans, nową, lepszą pracę, polepszenie statusu materialnego. To siła i odpowiedzialność, pozytywne rozwiązanie spraw finansowych i urzędowych.

Postać przedstawiona na karcie to mężczyzna o królewskim wyglądzie, siedzący na tronie. Insygnia władzy w jego dłoniach mówią o wysokim statusie, jaki osiągnął dzięki własnej wiedzy i sile.

Znaczenie odwróconej Karty

Cesarz w pozycji odwróconej to symbol konfliktów z wysoko postawioną, wpływową osobą. Sztywne trzymanie się reguł, nawet jeśli nie ma to sensu. Służbista, człowiek bez poczucia humoru. Dominacja. Zależność od innych. Brak konsekwencji i wytrwałości. Manipulacja. Nieuczciwe osoby w bliskim otoczeniu. Możliwe straty finansowe. Jeśli wróżąca sobie osoba tkwi w nieszczęśliwym związku, Cesarz w odwróconej pozycji świadczy o rozstaniu lub rozwodzie.

Miłość

Miłość – stabilny związek, oparty na wzajemnym porozumieniu i braterstwie dusz. Małżeństwo i wspólnota majątkowa. Względnie może oznaczać romans ze starszym, wpływowym mężczyzną. Mężczyzna, na którym można polegać. Jeśli dotyczy sytuacji, w której chwilowo dwie osoby nie mogą się spotkać i być ze sobą, przekaz karty jest jasny – wkrótce sytuacja się zmieni i mogą być robione wspólne plany na przyszłość.

Zdrowie

Zdrowie – możliwe zmartwienia z powodu stanu zdrowia bliskiej osoby. W negatywnym znaczeniu- urazy spowodowane ostrymi przedmiotami, urazy głowy. Mogą wystąpić problemy związane z zębami – wymagana wizyta u dentysty. Odwrócony Cesarz może sugerować problemy spowodowane używkami.

Praca/Finanse

Finanse – karta zapowiada znaczącą poprawę finansową. Osiągniesz ten stan, w którym możesz wydawać pieniądze na własne przyjemności. W pracy – stabilnie. W przypadku wątpliwości dotyczących podwyżki, ubezpieczenia czy umowy, karta ma pozytywne znaczenie, wszystko potoczy się po twojej myśli.

Przykładowe zawody rezonujące z Kartą

Znaczenie ogólne:

Władza, autorytet, wpływy

Inne nazwy:

Nazwa angielska:

The Emperor

Miejsca powiązane z kartą

Numer Karty : 4
Numerologia : 4