Zaznacz stronę

Arcykapłan

Arcykapłan, Kapłan, Papież – karta Tarota z numerem 5 to symbol rozwagi, mądrości, rozwoju osobistego, przywiązania do tradycji. Skupienie się na sferze duchowej, wejrzenie w głąb siebie. Być może wiąże się to z potrzebą odnalezienia w życiu nowego sensu i drogi. W sytuacjach życiowych karta sugeruje dokładne przeanalizowanie wszystkich „za” i „przeciw”, aby uniknąć błędów. Należy postępować w sposób sprawdzony i uczciwy. Wszelkie aktywności osobiste czy zawodowe muszą być dokładnie zweryfikowane. Nie należy postępować w sposób pochopny, tylko słuchać własnej intuicji, zamiast podszeptów innych.
Dokładny wgląd w sytuację, pomoże w podjęciu dobrej decyzji i uchroni nas od błędu. Karta może symbolizować osobę o wysokim wykształceniu – urzędnika, duchownego, nauczyciela, doradcę życiowego.

Centralna postać karty to mężczyzna w długiej szacie duchownego. Atrybuty, które również tu występują, kojarzą się duchowością, wiedzą, poszukiwaniem i tajemnicą. Arcykapłan naucza i doradza, podobnie jak głos intuicji, którego zawsze powinniśmy słuchać.

Znaczenie odwróconej Karty

Odwrócona karta Arcykapłana to ostrzeżenie przed działaniem pochopnym i nieprzemyślanym, pod wpływem impulsu lub czyjejś niedorzecznej rady. Lekceważenie intuicji może zakończyć się stratą i kłopotami. Utrata wiary we własne możliwości. Odwrócenie się od Boga. Utrata autorytetów. Problemy z nerwami i emocjami. Jeżeli występują kłopoty z urzędem albo uczuciowe – odwrócony Arcykapłan oznacza negatywne rozwiązanie.

Miłość

Miłość – możliwe nowe uczucie (nowa osoba w życiu wróżącego), jednak tylko na krótki okres czasu. Związek raczej platoniczny niż zmysłowy. Silna, niemal metafizyczna więź z drugim człowiekiem. Wiele wspólnych zainteresowań i poglądów. W negatywie może oznaczać toksycznego partnera, narzucającego własne zdanie, nie uznającego kompromisu, co może być połączone z jego problemami intymnymi.

Zdrowie

Zdrowie – może oznaczać złą diagnozę lub nieodpowiednio dobrane leki. Być może potrzebujesz wsparcia suplementami. Mogą wystąpić bóle w piersiach i duszności. W większości przypadków Kapłan oznacza dobre zdrowie i dużą odporność organizmu.

Praca/Finanse

Finanse – sytuacja finansowa powinna utrzymać się w normie, a długi będą zwrócone. Jeżeli czujesz niezadowolenie w związku z aktualną pracą, masz zielone światło, żeby rozejrzeć się za nowym zajęciem. Staraj się płacić swoje zobowiązania w terminie i zważaj na to, co podpisujesz.

Przykładowe zawody rezonujące z Kartą

Znaczenie ogólne:

Siła, charakter, uduchowienie

Inne nazwy:

Nazwa angielska:

The Hierophant

Miejsca powiązane z kartą

Numer Karty : 5
Numerologia : 3